Vislielākais burtu izmērs
DARBA MEKLĒŠANAS CEĻI UN IESPĒJAS
Pēdējās izmaiņas veiktas:
25.10.2016

Darba meklēšanas procesā svarīga ir neatlaidība un modrība, lai pamanītu, sadzirdētu un laikus atsauktos uz īsto vakanci. Lai atrastu vēlamo darbu, vari meklēt oficiālos paziņojumus par izsludinātajiem amatu konkursiem, taču vari izmantot arī citus ceļus. Īpaši nozīmīgi var būt apzināt personīgos kontaktus, izvaicāt radus, draugus un paziņas par iespējamām vakancēm noteiktās nozarēs. Aktīvi seko līdzi aktualitātēm savā darbības jomā, meklējot izdevību piedāvāt savu kandidatūru kādam noteiktam amatam.
Tev ir vairākas iespējas, kā un kur vari meklēt darbu. Pārliecinies, ka zini, kur atrast jaunākās vakances – arī tās, kas netiek publicētas

1. Informē draugus, paziņas un pasniedzējus par to, ka meklē darbu; īpaši ieteicams vērsties pie tiem cilvēkiem, kuri ir saistīti ar profesionālo jomu, kas tevi interesē. Ļoti svarīgi ir tas, ka saviem paziņām vari izstāstīt savus mērķus – kāda veida darbu meklē, kādā nozarē vai profesijā, kādas ir tavas prasmes, iemaņas un pieredze.
  2. Izskati sludinājumus pie informācijas stendiem augstskolā un vakanču piedāvājumus augstskolas e-resursos, piemēram, www.ekarjera.lu.lv; neaizmirsti izpētīt interesējošo uzņēmumu/iestāžu mājaslapu vakanču sadaļu , jo bieži vien tieši tur ir pieejama informācija par jaunākajiem amatu konkursiem vai arī aizpildāma tiešsaistes pieteikuma anketa; aktuālās vakances var meklēt arī pēc atslēgvārdiem Google vietnē.
  3. Arvien vairāk darba devēji komunicē ar potenciāliem darbiniekiem, izmantojot uzņēmuma Facebook profilu. Izmanto iespēju sekot interesējošo uzņēmumu jaunumiem Facebook un liec lietā aktuālās mobilās lietotnes, kas saīsinās tavu ceļu līdz vakanču sludinājumiem.
  4. Izmanto ne tikai personāla atlases uzņēmumu portālu jaunāko vakanču apkopojumus, bet arī CV datubāzes, ievietojot tur savu CV.
  5. Apmeklē izstādes, kas saistītas ar karjeru, kā arī darba devēju prezentācijas pasākumus.
  6. Konsultējies ar karjeras atbalsta servisa organizāciju speciālistiem par aktualitātēm nodarbinātības jomā un vakancēm.
  7. Piezvani vai aizraksti uz izvēlēto uzņēmumu/iestādi, pieklājīgi uzrunājot personāla speciālistu un informējot par savu vēlmi strādāt tieši šajā uzņēmumā/iestādē. Nosūti viņiem savu CV – tā būs aktīvā meklēšana.
  8. Ieskaties laikrakstos, žurnālos, seko līdzi aktualitātēm izraudzītajā darba jomā, piemēram, informācijai par kādas organizācijas paplašināšanos, par jaunas filiāles veidošanu, vēl nebijuša pakalpojuma vai produkta grupas ieviešanu u. tml. jaunumiem. Tas var pavērt jaunas darba iespējas. Pat ja vēl nav izsludināts konkurss uz vakantajām vietām, tu vari sākt interesēties, jautāt par darba iespējām izvēlētajā vietā.
  9. Reģistrējies profesionālajā sociālajā tīklā LinkedIn, lai ieinteresētie darba devēji var tevi uzmeklēt. Papildus apzini profesionālās asociācijas, kas saistītas ar izvēlēto studiju virzienu. Varbūt iesaistīšanās šīs asociācijas darbā pavērs tev jaunas iespējas profesionālai izaugsmei.
  10. Atceries, ka arī uzņēmējdarbības uzsākšana ir veids, kā atrast darbavietu!

Apzinot tīmeklī atrodamo informāciju par darba iespējām, pievērs uzmanību arī informācijai, kas tīmekļa vidē ir pieejama par tevi pašu.