Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
JA KARJERAS ATTĪSTĪŠANA BŪTU SPĒLE
Pēdējās izmaiņas veiktas:
25.10.2016

Daudzas spēles sastāv no līmeņiem, un visbiežāk katra nākamā spēles līmeņa sasniegšanai nepieciešams paveikt noteiktus uzdevumus. Tagad iedomājies, ka karjeras attīstīšana ir šāda spēle. Kas, tavuprāt, veidotu tās pirmo līmeni? Panākumi? Varbūt kādi ieņemamie amati? Ņemot vērā to, ka pirmais līmenis attiecas uz karjeras attīstīšanas pašu sākumu, šajā līmenī būtu jāpaveic vairāki uzdevumi.


Ja esi veltījis laiku tam, lai izpētītu visu savu resursu ēdienkarti – spējas, prasmes, vērtības, ja esi apzinājis savas intereses un mērķus, tad vari uzskatīt, ka esi gandrīz izgājis spēles pirmo līmeni. Šajā līmenī palicis viens vienīgs uzdevums, kas jāpaveic, lai tiktu uz priekšu. Tas uzdevums ir noskaidrot prasības, kādas ir darba tirgū tevi interesējošā jomā. Kad arī šis uzdevums būs paveikts, nonāksi otrajā līmenī, kas ietver daudz praktiskākus uzdevumus, piemēram, pieteikumu rakstīšanu konkrētiem uzņēmumiem un gatavošanos darba intervijām.


Savās studiju gaitās tev var būt jau izveidojies priekšstats par to, kādas īpašības, kompetences iemieso ļoti labs tavas pārstāvētās studiju jomas speciālists. Lai šo priekšstatu papildinātu, vari ieskatīties tīmekļa mājaslapās, kurās tiek publicētas vakances. Aplūkojot katru saistošās jomas vakanci un pievēršot uzmanību tam, kas rakstīts prasību un pienākumu sadaļās, droši vien iegūsi skaidrāku priekšstatu par to, ko darba devēji sagaida no saviem darbiniekiem. Intervijas ar dažādu jomu speciālistiem, viņu pienākumu un īpašību aprakstu tu vari atrast arī portālā www.profesijupasaule.lv.


Iespējams, ka, salīdzinot savas prasmes un spējas ar darba devēju prasībām, var atklāties nepieciešamība pilnveidot noteiktas prasmes un zināšanas. To, protams, var darīt, attīstot nepieciešamās prasmes un papildinot zināšanas, piemēram, ja trūkst svešvalodu zināšanu, var iet valodu kursos u. tml.