Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
MOTIVĀCIJAS VĒSTULE - TRENIŅŠ TAVAI PRASMEI ARGUMENTĒTI IZTEIKTIES
Pēdējās izmaiņas veiktas:
25.10.2016

Motivācijas (pieteikuma) vēstule ir svarīga, jo tā ļauj koncentrēti paust savu interesi darboties noteiktā profesionālā jomā, kā arī izcelt to informāciju tavā autobiogrāfijā (CV), kas ir pati nozīmīgākā. CV ir būtiski atspoguļot savas stiprās puses, pozitīvo pieredzi, mērķtiecību un motivāciju veikt interesējošo darbu. Motivācijas vēstule ir kā pavadvēstule tavam CV – ja tev izdosies ieinteresēt darba devēju ar motivācijas vēstuli, tavs CV tiks izskatīts rūpīgāk un, iespējams, jau tajā brīdī darba devējam radīsies vēlme aicināt tevi uz interviju. Labi uzrakstīts CV un motivācijas vēstule var būt jau pusceļš līdz mērķim!

Top 3 jeb ko darba devējs vēlas redzēt motivācijas vēstulē?

  • Tavu motivāciju uzņemties konkrēto darbu.
  • Informāciju par to, ko tu gribētu darīt nākotnē.
  • Informāciju par tavu pieredzi, spējām, prasmēm un iemaņām, kas atbilst darbam nepieciešamajām kompetencēm.

Ko ņemt vērā, rakstot motivācijas vēstuli?

Pielāgo motivācijas vēstuli amatam, uz kuru pretendē! Pirms raksti vēstuli, apdomā šādus jautājumus:

  • Ko tu zini par uzņēmumu/iestādi un amatu, uz kuru vēlies pieteikties? Kā šī informācija varētu ietekmēt akcentus tavā pieteikumā?
  • Kādam būtu jāizskatās pieteikumam, ņemot vērā darba un uzņēmuma/iestādes specifiku?
  • Kāds ir tavs mērķis, izvēloties šo darbu?
  • Ko uzņēmums/iestāde varētu iegūt, pieņemot tevi par darbinieku?
  • Kā tavas prasmes un pieredze ir saistāmas ar konkrētā amata prasībām?

Padomā par noformējumu! Līdzīgi kā rakstot iesniegumu, norādi, kam motivācijas vēstule ir adresēta, kas to raksta, beigās pievieno datumu. Atceries, ka motivācijas vēstule ir dokuments – izvēlies baltu A4 lapu, izmanto lietišķu šriftu (Times New Roman, Arial). Vēlamais vēstules apjoms – viena lappuse.

Izsakies skaidri un ievēro pieklājību! Lieto lietišķu un profesionālu valodu! Uzrunā laipni, izvairies no pārspīlētas ambiciozitātes vai pazemības. Apdomā argumentus, skaidrojot savu motivāciju. Centies neizmantot izteikti sarežģītas teikumu konstrukcijas, ļoti garus teikumus.

Ievēro precizitāti! Pārbaudi, vai vēstulē nav pareizrakstības vai interpunkcijas kļūdu. Kad vēstuli būsi uzrakstījis/-usi, palūdz vēl kādam to izlasīt, lai pārliecinātos, ka tās saturs ir skaidrs un viegli saprotams.