Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
NOSKAIDRO, KĀDS SADARBĪBAS VEIDS TEV IR RAKSTURĪGS
Pēdējās izmaiņas veiktas:
12.10.2015

Lai arī kādu profesionālo ceļu, virzienu tu izvēlētos, prasmei sadarboties ar citiem vienmēr būs nozīme. Sadarbība ir sava veida resurss, kuru prasmīgi izmantojot mēs varam ne vien paškritiski paskatīties uz sevi no malas, bet arī attīstīties un līdzdarbojoties veiksmīgi sasniegt kopīgus mērķus. Piedāvājam tev aizpildīt nelielu aptauju, lai tu varētu atpazīt un apzināt sev raksturīgāko sadarbības stilu.

Anketas rezultātu interpretācija
Ja tev pārsvarā ir

A tipa atbildes, tas liecina, ka tev ir labi attīstītas sociālās prasmes un tu viegli veido kā lietišķas, tā neformālas attiecības. Tu ātri iesaisties sadarbībā, pamani un novērtē to, ka, sadarbojoties ar citiem, vari gūt vērtīgu pieredzi – darbi tiek padarīti daudz efektīvāk nekā vienatnē, sadarbība dod pozitīvu emocionālo lādiņu. Varbūt tavā redzeslokā ir kāds cilvēks, kam trūkst šo iemaņu? Velti šim cilvēkam mazliet vairāk uzmanības, iedrošini viņu iesaistīties sociālajās aktivitātēs, tas nesīs gandarījumu un attīstīs sadarbības prasmes jums abiem!


B tipa atbildes – visticamāk, tev ir visai plašs paziņu loks, labi attīstītas sociālās prasmes, tomēr laiku pa laikam tu nokļūsti konfliktā vai nu ar citiem (cenšoties aizstāvēt savu viedokli, pozīciju), vai ar sevi (vēlēdamies saglabāt labas attiecības ar citiem, tu atkāpies no saviem uzskatiem). Tev noderētu attīstīt prasmi konstruktīvi, argumentēti paust savu viedokli, neatkāpties no savas pārliecības, pateikt „nē”. Tas paaugstinās tavu pašapziņu un veicinās produktīvāku sadarbību. 


C tipa atbildes – tas liecina, ka tu biežāk izvēlies strādāt vienatnē, tev piemīt individuālais darba stils. Tas var būt saistīts ar tavas personības iezīmēm – introversiju, bet, iespējams, tā ir negatīva iepriekšējās sadarbības pieredze vai vājas saskarsmes prasmes. Visos šajos gadījumos var teikt – ja tu ieguldītu vairāk enerģijas savu sociālo prasmju pilnveidošanā, tu paaugstinātu kā savu personisko, tā profesionālo efektivitāti. Iespējams, ka šobrīd pilnībā īstenot savu potenciālu tev traucē psiholoģiskās komunikācijas barjeras – iekšēja nedrošība, šaubas par to, vai sarunu biedri tevi sapratīs, vai uztvers pareizi. Ātrākais veids, kā šīs komunikācijas barjeras pārvarēt, ir soli pa solim palielināt saskarsmes intensitāti, sākot ar biežāku uzsmaidīšanu citiem, arī mazpazīstamiem cilvēkiem, līdz spēsi dalīties savās domās un jūtās ar citiem.