Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Karjeras iespēju diena pulcē rītdienas profesionāļus

02.11.2017

Vienkopus pulcējot darba devējus un studentus - darba ņēmējus, 25. oktobrī Latvijas Universitātes (LU) galvenajā ēkā un Dabas mājā aizvadīta ikgadējā izstāde Karjeras iespēju diena. Šogad studentu interese, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, bijusi daudzkārt lielāka, lēš pasākuma organizatori. Arī uzņēmumi, uzrunājot potenciālos darba ņēmējus, gadu gaitā mainījuši savus paradumus.

Vairāk interesentu nekā pērn

Jau otro gadu LU Karjeras iespēju diena notiek pēc jauna koncepta - “Gribu. Varu. Vajag”. “Šādu tēmu izvēlējāmies, lai studentiem nestu vēsti, ka darbs nav tikai sēdēšana birojā un brīvdienu vai atvaļinājuma gaidīšana. Pats galvenais jaunietim ir atrast balansu starp gribu, varu un vajag – ko gribu darīt, ja nebūtu jāpelna nauda, ko varu darīt atbilstoši savām kompetencēm un, ņemot vērā vēlmes un prasmes, ko vajag darīt, lai nestu labumu sabiedrībai un darba devējam,” stāstīja LU Karjeras iespēju dienas organizatore Anda Paegle.

Viņa norāda, ka izstādes apmeklētāju skaits šogad ir lielāks nekā pagājušajā gadā. Precīzu skaitli vēl grūti aplēst, taču labs rādītājs, pēc A. Paegles vērtējuma, ir fakts, ka cauri LU Lielajai aulai dienas vidū bija grūti izspraukties. “Studentu tiešām bija daudz – viņi nāk, viņiem tas interesē un arī ir ļoti vajadzīgs,” pārliecināta pasākuma organizatore.

Darbiniekam svarīgi izrādīt savu iniciatīvu

Par iespējām strādāt Nacionālajos Bruņotajos spēkos Karjeras iespēju dienā vairāk interesējās daiļā dzimuma pārstāves, stāstīja NBS Rekrutēšanas un atlases centra pārstāvis Māris Otaņķis. NBS piedāvā ne tikai militāro karjeru profesionālajā dienestā, bet arī studēt Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Sievietēm militārajā dienestā ir tādas pašas iespējas, kā vīriešiem - šobrīd Latvijas armijā dienē 17 % sieviešu, pavēstīja M. Otaņķis. Sievietes NBS strādā arī par juristēm, mediķēm, lietvedēm un grāmatvedēm.

Plašu vakanču un prakšu spektru piedāvāja mazumtirdzniecības veikalu tīkls “Rimi”. “Ja praktikanti sevi pierāda, mēs esam par to, ka viņi pie mums paliek kā pastāvīgi darbinieki. Iepriekšējā darba pieredze mums nav tik būtiska, svarīgi, lai praktikants pats izrāda iniciatīvu, parāda, ka viņš ir motivēts un grib darboties un sevi pierādīt,” uzsvēra Rimi atlases speciāliste Simona Tentere. Rimi piedāvāja prakses vietas IT jomā, mārketingā, un kvalitātes kontrolē.

Savukārt lielāko apmeklētāju pulku ar atraktīvu fotosesiju spēja piesaistīt TELE2 Dalīto pakalpojumu centrs (Shared Service Center). Centrs ir IT speciālistu, finanšu, mārketinga un administrācijas darbinieku meklējumos. Karjeras iespēju diena LU izvērtusies veiksmīga, atzina mārketinga asistente Paula Salmiņa: “Ir ļoti daudz potenciālo darbinieku. Jauniešiem ir vēlme nākt un meklēt darbu un attīstīties.”

Sapņu darba meklējumos

Juridiskās fakultātes 2. kursa studente Katrīna Ročāne Karjeras dienā bija nonākusi garāmejot, tomēr ieguva jurisprudences biroju kontaktinformāciju un vienā pat laimēja darba interviju. “Birojam bija forša akcija – varēja aizpildīt testu par jurisprudences jautājumiem un griezt laimes ratu un es vinnēju darba interviju. Karjeras dienā ir daudz iespēju un uzņēmumi ir ļoti pretimnākoši,” bilda K. Ročāne.

Tāpat finanšu menedžmenta 2. kursa students Nikita Kučerovs Lielajā aulā bija ieradies, lai atrastu darbu savā profesijā un gūtu pieredzi. Viņaprāt, apvienot studijas ar darbu nebūšot grūti, jo puisis studē tikai sestdienās.

Savukārt klasiskās filoloģijas 1. kursa studente Anastasija Karpova Karjeras iespēju dienā neatrada neko savai profesijai atbilstošu, bet viņa labprāt strādātu arī citu darbu. “Man ir vienalga, kur strādāt, galvenais, lai darbs patīk. Es vēl nezinu, kāds būtu mans sapņu darbs,” sacīja studente.

Vairāk nekā 50 darba devēji

Izstādē studentus ar karjeras perspektīvām nozarē iepazīstināja aptuveni 50 uzņēmumi. Studenti varēja iepazīties un aprunāties ar uzņēmuma pārstāvjiem, uzzināt, kādas uzņēmumā pieejamas darba vietas un aktuālajām darba un prakses vakancēm pieteikties.

Jau otro gadu LU Karjeras iespēju diena paralēli notiek gan LU galvenajā ēkā, gan Dabas mājā. Kā uzsvēra gan pasākuma organizatori, gan uzņēmēji, šāda prakse vieglāk palīdz sasniegt vēlamo auditoriju, jo katrā ēkā atrodas atšķirīgu nozaru fakultātes.

“Lielākā daļa uzņēmumu izstādē piedalās jau vairākus gadus, piemēram, Drogas, TELE2 Shared Service Center, Rimi. Ir arī tādi, kas piedalās pirmoreiz, piemēram, Nacionālie Bruņotie spēki. Nozaru dažādība patiesi ir liela – piedalās arī valsts iestādes, piemēram, Centrālā statistikas pārvalde, arī lielākie aptieku tīkli, auditorfirmas Deloitte un KPMG un IT uzņēmumi,” uzskaita A. Paegle.

Viņa piebilst, ka, pieaugot konkurencei, gadu gaitā mainījusies arī uzņēmumu stratēģija potenciālo darba ņēmēju piesaistē. “Esam novērojuši, ka uzņēmumi vairs nefokusējas vien uz konkrētu vakanci, bet drīzāk cenšas pozitīvi pozicionēt visu savu uzņēmumu. Pat ja students nekvalificējas viņu konkrētajai vakancei, viņi labprāt palīdz studentam saprast viņa spēcīgākās prasmes un atrast vietu, kur viņš uzņēmumā varētu labi iederēties. Pēc mūsu novērojumiem, īpaši aktīvi šādu praksi piekopj IT uzņēmumi,” stāsta A. Paegle.

Pasākuma organizators - LU Karjeras centrs - šogad svin 10 gadu jubileju.